Endokrinologie, diabetologie

MUDr. Martina Rosická, Ph.D.

 • Po  8,00 - 16,00
 • Út  8,00 - 14,30
 • St  8,00 - 16,00
 • Čt, Pá neordinuje
 • polední pauza 12,00 - 13,00
 • 7,30 - 11,30 odběry krve

MUDr. Jan Krátký

 • Čt 16,30 - 18,30

MUDr. Ivan Raška, Ph.D.

 • Čt 16,30 - 19,00

Endokrinologie, Obezitologie

MUDr. Radka Jedličková

 • Po 8,00 - 16,00
 • Út 8,00 - 16,00
 • St 14,00 - 19,00
 • Čt 8,00 - 16,00
 • Pá 8,00 - 15,00
 • polední pauza 12,00 - 13,00

Ultrazvuk a cytologie

MUDr. Jan Jiskra, Ph.D.

 • Čt 13,00 - 15,30

Odběry

 • Po - Pá 7,30 - 11,30

Psychoterapie, psychologie

MUDr. Andrea Dutková

Mgr. Dana Rosická

 • externí spolupracovnice, objednání dle domluvy

Nutriční poradenství

Mgr. et Mgr. Jitka Laštovičková

 • St 16,00 - 19,00
 • Čt 8,00 - 11,00

Tel.: 222 532 432
Tel.:
+420 774 574 005
email: ordinace@endocare.cz

Jak se objednat? Napište nám!

Kde nás najdete?

První návštěva

Odkazy a dokumenty ke stažení

Odběrová místa

On-line formulář na recept

Internetové objednávání

Otázky a odpovědi

Klinická studie

S potěšením Vám oznamujeme, že naše ambulance byla vybrána mezi pracoviště, ve kterých bude probíhat klinická studie s lékem s velmi dobrým efektem na úpravu hladiny krevního cukru a na pokles hmotnosti. Cílem této studie je zhodnotit vliv léku na snížení rizika výskytu srdečně cévních onemocnění. Studie bude dlouhodobá, účastníci se budou pravidelně setkávat s našimi lékaři, sestřičkami a nutriční terapeutkou. Pro všechny bude připraven výživový a pohybový program a různé akce a benefity.
Kritéria pro zařazení do studie jsou:
 • věk nad 45 let
 • BMI (body mass index) 27 nebo vyšší
 • pacient musí být po prodělané cévní mozkové příhodě, po infaktu myokardu nebo být sledován pro ischemickou chorobu dolních končetin
Co zájemci mít nesmí:
 • akutní infarkt myokardu nebo mozkovou mrtvici 60 dní před zahájením studie
 • HbA1c (glykovaný hemoglobin) vyšší nebo rovný 48 mmol/mol (6,5 %) - do studie tedy nebudou zařazeni pacienti s léčeným (nebo neléčeným, ale špatně kompenzovaným) diabetem (cukrovkou)
 • diabetes mellitus (cukrovka) 1. nebo 2. typu
 • užívání léků ovlivňujících glykémii 90 dní před zahájením studie
 • těžké deprese (lze pokud jste 2 roky stabilní) a jiné závažné psychiatrické diagnozy
 • akutní nebo chronická pankreatitida
 • nádorová onemocnění 5 a méně let před studií
Pokud byste měli o účast ve studii zájem, neváhejte nás kontaktovat na ordinace@endocare.cz nebo na tel. 774 574 005. Rádi Vaše dotazy zodpovíme.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

Najdi sebe sama dle stylového klíče

Chcete se v sobě lépe zorientovat, zjistit, kdo vlastně jste?
Chcete porozumět tomu, proč vám některé věci jdou skvěle a jiné vůbec?
Proč jste jiná než maminka, sestra, kamarádka?
Proč se stále se srovnáváte s okolím, snažíte se zapadnout a ono to nějak nejde?

Nejen na tyto otázky se pokusíme odpovědět na našem jednodenním semináři s názvem Najdi sama sebe dle stylového klíče.

Průvodkyní na cestě poznání nám bude Ing. Hana Karbulková. 

Na semináři budete mít možnost prostřednictvím metody 8 stylových klíčů (OCTO CODES) najít a porozumět sama sobě.

Autorkou této metody je módní návrhářka Táňa Havlíčková, která vypozorovala, že lidé, kteří se podobně oblékají, se také podobně chovají a mají podobné talenty.

"Provedu Vás všemi 8 styly, přiblížím vám chování každého stylu, jeho talenty, poslání a také, jaké oblečení každému stylu sluší a ve kterém se cítí dobře. Protože cítit se dobře, dělat co nás baví a být šťastni, je přáním nás všech. Během své praxe jsem viděla mnoho žen, kterým poznání jejich stylu pomohlo k poznání sebe sama. Viděla jsem jejich rozzářené oči, když zjistily, že jsou správné a že se nemusí trápit kvůli něčemu, co je vlastně jejich přirozenost. Stejně tak poznání mého stylu pomohlo mně - pochopila jsem sebe, proč to tak mám.
A co je úžasné - pochopila jsem své rodiče, prarodiče, sourozence, děti, přátele a ohromně mi to usnadňuje komunikaci s lidmi.
Těším se na objevování vašich "klíčů.
.." Hanka Karbulková

Máte-li zájem o seminář, pište prosím na email daniela.boumova@endocare.cz
Cena: 1.000,- Kč
Po potvrzení vaší přihlášky (počet účastníků je omezen na 20) zaplaťte, prosím, kurzovné na účet 233607006/0300, do zprávy pro příjemce uveďte: "Seminář Najdi sebe sama".
Termín konání - nový termín se připravuje
Místo konání - Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2 - Vinohrady
www.prostor8.cz

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

Nordic walking - pravidelné vycházky s výukou

Nordic walking neboli severská chůze je chůze se speciálními holemi. Je velmi příjemnou pohybovou aktivitou vhodnou pro jakoukoliv věkovou kategorii. Lze jej provozovat celý rok s minimálními náklady a vybavením, a to i těmi méně fyzicky zdatnými a pohybově nadanými. Při severské chůzi je zapojeno 90% veškerého svalstva včetně svalstva horní poloviny těla, svalstva ramenního pletence, prsních svalů a svalů horní části zad. Další výhodou je přenesení části zátěže z nosných kloubů dolních končetin na ruce (i když tento podíl není velký), takže chůze je vhodná i při problémech s klouby dolních končetin, případně v rámci rehabilitace po operacích kolen či kyčlí.
To, co je na severské chůzi s holemi podstatné, co má velký vliv na zdraví a proč je severská chůze posazována i v naší ambulanci, je zvýšení energetického výdeje ve srovnání s klasickou chůzí, a to dle některých studií až o 40 % (osobně se raději přikláním k 20 %). Pravidelně a správně prováděný Nordic walking snižuje kardiovaskulární mortalitu, přispívá k redukci hmotnosti, ke zlepšení kompenzace diabetu mellitu, zlepšuje lipidové spektrum nejenom snížením hladiny celkového cholesterolu, ale také zvýšením HDL (tzv. hodného) cholesterolu.Více se dočtete zde

Během podzimních,  teplých zimních a jarních měsíců pořádámě pravidelné vycházky s výukou. Jsou vhodné pro ostřílené borce i pro začátečníky. Nebojte se připojit. Vše vás naučíme, hole zapůjčíme a vy se sami velmi rychle stanete ostřílenými borci. 

Vycházky jsou pravidelně v úterý nebo ve středu odpoledne dle počasí. Místa srazu se liší. Pokud byste měli o Nordic walking zájem, dejte nám vědět na ordinace@endocare.cz nebo 774 574 005. Dozvíte se, kde je místo srazu a co je třeba mít s sebou. 

Pro inspiraci jsme vám také níže připravili několik tipů na výlety v okolí Prahy.

CENA: 200,- kč

Tipy na výlety

Vážení a milí,

abychom podpořili vaše snahy o zlepšení fyzické kondice a pomohli vám zbavit se nadbytečných kilogramů, připravili jsme pro vás tipy na výlety.

Níže naleznete popis sedmi tras, které jsme pro vás osobně prošli. Na každé trase je připraven malý úkol, otázka, na kterou během cesty naleznete odpověď. Pokud nám někdo přinese odpovědi na všechny otázky, dostane od nás odměnu :-).

Věříme, že se vám trasy budou líbit a výlety si užijete!

Výlety

Hlubočepy trochu jinak (47,8 KB)

Toulky povodím Botiče (46,5 KB)

Pražský Děvín (48,8 KB)

Cik cak mezi mosty (48,7 KB)

Kolo kolo mlejsnký (51,2 KB)

K černolickým skalám (369,7 KB)

Z Řevnic na Babku (387,8 KB)

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

Hormonální jógová terapie

Lucie Matoušková je lektorkou jógy a Hormonální jógové terapie.
K hormonální jógové terapii (HJT) ji přivedly vlastní zdravotní obtíže související s hormonální nerovnováhou - konkrétně onemocnění štítné žlázy. V červnu 2016 tak absolvovala kurz HJT u Dinah Rodrigues.

Uznávanou jógovou terapeutku Dinah Rodrigues insipiroval  k sestavení této speciální jógové sestavy její gynekolog poté, co při běžné prohlídce zjistil, že je její zdravotní stav i po šedesátce perfektní a hodnoty jejích hormonů vysoké. Lucie se s Dinah osobně setkala - je to velmi milá a vitální dáma a na svůj velmi vysoký a požehnaný věk rozhodně nevypadá.
Dinah sama osobně školí všechny své nové lektorky a dbá na osobní přístup ke každé z nich. Při školeních je velmi důsledná a neodpustí sebemenší chybičku. I přes svou dynamičnost během učení je velmi klidná, jemná a zářivá.

Hormonální jógová terapie je ucelená sestava jógových pozic, dechových cvičení, prací s energií a harmonizačních technik, které působí na žlázy s vnitřní sekrecí, jak na fyzické, tak i na energetické úrovni, což je blahodárné i pro ty z nás, které již některé hormony produkující žlázy z jakéhokoli důvodu nemají.
V případě HJT se jedná především o stimulaci vaječníků, nadledvin, štítné žlázy a hypofýzy. Masáží těchto žláz dochází k jejich reaktivaci - nutíme je, aby zase pěkně pracovaly pro náš prospěch a vytvářely hormony, které jsou pro fungování celého těla nesmírně důležité a nezastupitelné.

HJT na fyzické úrovni zlepšuje držení těla, zvyšuje pohyblivost a ohebnost, posiluje kosti a svalstvo.
Na fyziologické úrovni aktivuje tvorbu hormonů, harmonizuje jejich hladinu (zmírňuje symptomy menopauzy a ostatních projevů hormonální nerovnováhy), působí jako prevence onemocnění způsobených hormonální nerovnováhou a celkově harmonizuje organismus.
Na psychické úrovni zlepšuje a odstraňuje nespavost a depresivní stavy.

Na energetické úrovni zvyšuje příjem Prány - Životní energie, odstraňuje energetické bloky, zlepšuje proudění Prány, harmonizuje, čistí a aktivuje čakry, celkově zvyšuje vitalitu a radost ze života.

Pravidelným cvičením se dostanou ženy více samy k sobě, do hloubky svého nitra, ke svým pocitům - čímž nastartují proces opravdového a hlubokého uzdravování. Pokud vás tak úplně netrápí hormonální nerovnováha, díky technikách, které se na semináři naučíte, se můžete posunout dále na své cestě. Každá žena si při cvičení najde to své.

Trápí-li vás níže uvedené potíže, přijďte se naučit tuto jednoduchou sestavu, jejíž domácí praktikování vám nezabere více než 30 minut vašeho času. Předchozí zkušenosti s jógou nejsou vůbec nutné.

   Termín: 9.2. od 9 do 16 hodin
   Msísto konání bude potvrzeno.
   Cena: 2.500 ,- Kč (materiály zahrnuty v ceně)

   Počet míst je omezen, pro zajištění účasti kontaktujte lektorku na emailu: info@jogalucie.cz, tel. 776 622 909

Indikace pro cvičení HJT:

 • menopauza, předčasná menopauza
 • polycystické vaječníky (syndrom polycystických ovarií), cysty na vaječnících
 • premenstruační syndrom
 • bolestivá či nepravidelná menstruace
 • ztráta menstruace, ovulace
 • dlouhodobá snaha o početí (srůsty na vaječnících, špatné prokrvení pánevní oblasti)
 • inkontinence
 • osteoporóza
 • syndrom karpálního tunelu
 • snížená funkce štítné žlázy
 • deprese, zhoršení paměti, emocionální výkyvy
 • nízké libido
 • nespavost
 • padání vlasů, lámavost nehtů, špatná pleť
 • a další projevy hormonální nerovnováhy

Více informací o HJT a lektorce Lucii Matouškové najdete na jejích webových stránkách
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

Večerní besedy

Během celého roku pořádáme pravidelně besedy na témata, která vás nejvíce zajímají. Setkáme se v útulném prostoru Třeboňské 2 nad šálkem dobrého čaje. Besedy vedou paní doktorky Martina Rosická nebo Radka Jedličková nebo jejich pozvaní hosté. Aktuálně se můžete těšit na velmi oblíbené témata "Léčba štítné žlázy alternativně, ano či ne" a "Nemoce a emoce".
První téma
se věnuje podpůrným možnostem léčby různých onemocnění štítné žlázy. Povíme si o různých variantách a možnostech alternativní terapie, které se v současné době na trhu nabízí (a že jich není málo), o tom zda mají smysl nebo ne. Čím si můžeme ublížit a za co (jen) jen utratíme spoustu peněz, na co si dát pozor a samozřejmě si povíme i něco o tom, co lze pro zdraví své štítné žlázy udělat.

Téma "Nemoce a emoce" je oblíbené téma paní doktorky Jedličkové. Věnuje se zde širokému tématu vlivu emocí na naši fyzickou schránku a tomu, jak tyto vlivy rozpoznat a účinně se jim bránit.

Dalším tématem je "(Nejen) přírodní první pomoc". Tato beseda se bude líbit těm, kteří nejsou velkými příznivci užívání "chemických" léků při prvním zašimrání v nose. Povíme si (a také ochutnáme) čaje a další bylinné preparáty, které je vhodné mít jako první pomoc doma. Seznámíme se s několika základními bylinkami - poklady české přírody, které nám pomohou s lecjakými neduhy. Nezůstaneme ale jen u bylin evropských. Zabrousíme i do čínské a ayurvédské bylinné terapie, fyzikální léčby (léčby teplem, chladem, magnety apod.) a mnohé další. Beseda se často rozvine v zajímavou diskuzi o zkušenostech každého z nás. Připravena bude i ochutnávka různých léčivých čajů a bylinných preparátů.

Předběžné termíny přednášek:


 • 30.1. 2019 od 16,30 hod. (Nejen) přírodní první pomoc - zážitkový s ochutnávkami  (MUDr. Martina Rosická)
 • 27.2. 2019  od 16,30 hod. Štítná žláza alternativně, ano, či ne? (MUDr. Martina Rosická)
 • 10.4.2019 od 17,00 hod. Nemoce a emoce (MUDr. Radka Jedličková)

UPOZORŇUJEME, ŽE TERMÍNY PŘEDNÁŠEK SE MOHOU JEŠTĚ ZMĚNIT A PROTO SLEDUJTE NAŠE WEBOVÉ STRÁNKY A FACEBOOK.

Na každnou besedu je třeba se předem přihlásit na ordinace@endocare.cz, přímo v ordinaci nebo na tel. 774 574 005. Počet účastníků je omezen.

CENA: 300,- Kč

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

Výroba přírodních léčivých preparátů a kosmetiky

Na těchto WORKSHOPECH se s vámi podělíme o zkušenosti, rady a tipy s domácí výrobou přírodních léčiv, kosmetiky, hojivých a jiných léčivých mastí, balzámů, mýdel, šamponů a mnohé další. Součástí je vždy i povídání o bylinkách, jejich účincích, sběru atd. Z každého workshopu si odnesete spoustu produktů, kterými můžete obdarovat i své přátele a známé. Vše vyrábíme jen z čistých surovin a z bylinek, které jsem osobně vypěstovala nebo poctivě nasbírala v přírodě a s láskou zpracovala. Setkání jsou vhodná i pro děti.

TERMÍNY WORKSHOPŮ:

27.3. 2019 od 16,30 hod. v prostoru Třeboňská 2. Tématem bude příprava léčivých pleťových krémů.  Povíme si něco o vlastnostech jednotlivých masťovách základů a jak vyrobit podomácku krém nebo emulze.

17.4. 2019 od 16,30 - Výroba parfémů, repelentů a hojivé tyčinka (nejen) na hmyzí kousnutí. Tentokrát si pohrajeme s vůněmi, naučíme se vyrábět pevný i tekutý parfém, připravíme se na léto a namícháme si repelent a nakonec si vytvoříme hojivou tyčinku (nejen) na hmyzí bodnutí,

Na setkání s vámi se velmi těší MUDr. Martina Rosická

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________________________________

Co dalšího najdete v naší ambulanci

Přístrojová lymfodrenáž

Jako doplněk při terapii nadváhy a obezity přístrojovou lymfodrenáž. O vhodnosti lymfatické masáže se poraďte s našimi lékaři.

Dárkové poukazy

Chcete obdarovat vaše blízké něčím, co přispěje ke zlepšení jejich zdraví i celkové pohodě? Připravili jsme pro vás dárkové poukazy na nutriční či obezitologickou konzultaci. Počet konzultací si domluvíte u nás a my vám připravíme poukaz přímo na míru. 

V případě zájmu kontaktujte ordinace@endocare.cz, tel. 774 574 005

Dárkový poukaz (144,4 KB)

Dárkový poukaz nutriční (144,0 KB)


Akupunktura

Akupunktura je výborná metoda při bolestech zad, svalů, kloubů, ať už akutních nebo chronických. Pomáhá při infekčních chorobách ideálně aplikovaná hned na počátku příznaků, pomáhá i v případě, že se vám nedaří se z infekce "vylízat" nebo pokud se vám virozy a nachlazení opakovaně vrací. Oblíbenou indikací akupunktury jsou také alergie a astma nebo potíže s menstruačním cyklem.  Indikace akupunktury jsou velmi široké a ráda je s vámi proberu.
Na setkání se těší MUDr. Martina Rosická

__________________________________________________________________________________________________________________________

Napsali o nás: Umělá sladidla

Týden.cz

Haló noviny

Klinikazdravi.cz

Umělá sladidla - jejich klady a zápory

Celý článek si přečtěte zde.

Chat s obezitoložkou MUDr. Radkou Jedličkovou

Podívejte se na chat na téma Jak zhubnout.

Redukce nadváhy je práce na celý život

Celý článek si přečtěte zde.

Štítná žláza opět v TV

Naši lékaři opět povídali o problematice štítné žláze v pořadu Sama doma. Více zde Sama doma

Rozhovor o krevním tlaku a obezitě

Vysoký krevní tlak patří mezi civilizační onemocnění, které vás může nepříjemně potrápit, zvláště, trpíte-li současně nadváhou či obezitou. Čtěte

Rozhovor o krevním tlaku a obezitě (2,3 MB)

Rozhovor o štítné žláze v těhotenství

Štítná žláza a její správná funkce jsou zvláště v těhotenství nesmírně důležité. Čtěte

Rozhovor o štítné žláze v těhotenství v časopisu Kondice (174,4 KB)

Nedostatek endokrinologů

Nedostatek českých endokrinologů podle ihned.cz

Riziko autoimunitního onemocnění štítné žlázy

Riziko autoimunitního onemocnění štítné žlázy v těhotenství dle BBC

Televizní rozhovory o štítné žláze

Sestřih televizních rozhovorů na téma štítné žlázy.

Televizní rozhovory o štítné žláze