Co Je Obezita A Jak Jí Čelit

Obezitu nelze vnímat jen jako zmnožení tuku v těle, ale spíše jako chronické onemocnění, spojené s řadou jiných poruch. Jde o významný rizikový faktor, který se podílí na vzniku a rozvoji závažných somatických nemocí. Obezita je poslední dobou často nazývána jako epidemie 3. tisíciletí. Říká se, že přejídání už zabilo mnohem více lidí než všechny války dohromady. V roce 1995 se počet obézních lidí na celém světě odhadoval na 200 milionů. V roce 2000 však toto číslo stouplo na 300 milionů obézních lidí...

více »

Doplňky Stravy Na Hubnutí - Sliby Versus Realita

S narůstajícím problémem nadváhy a obezity roste množství přípravků slibujících zázračné, rychlé a bezpracné zhubnutí. Denně jsme konfrontováni nabídkami zázračných pilulek, koktejlů, přístrojů... Jaká je ale realita?

více »

Nutrigenomika, Budoucnost V Dietních Intervencích

Nutrigenomika se zabývá vlivem potravy na změny genomu a na přepis jednotlivých genů. Je známo, že jak množství, tak složení stravy významně ovlivňuje průběh i léčbu prakticky všech onemocnění. Potravou dlouhodobě přijímáme velmi různorodou směs bioaktivních látek, z nichž některé se přímo váží na bunečné receptory, ovlivňují přepis řady genů a vstupují do metabolických drah. Dieta tak v závislosti na genetické výbavě jedince může být významným rizikových faktorem vzniku řady chorob, ovlivnuje jejich incidenci, průběh i závažnost.

více »

Maso Jerky

Každý z nás zná ty chvíle, kdy zasedne v klidu k televizi nebo k zajímavé knížce a najednou ho "přepadne mlsná". Nebo hledáte něco lehkého, ale vyživného do batohu na výlet nebo na sport a sušenky vás zrovna "neberou". Pak pojďte s námi na exkurzi sušeného masa Jerky. Jedná se o sušené plátky původně hovězího, ale dnes již také kuřecího, krútího a vepřového masa naložených v kořenící směsi. Výsledkem je lehký a pikantní snack, který se vyznačuje dlouhou trvanlivostí, nízkou hmotností a nízkým obsahem tuku.

více »

Cukry V Dietě

Sacharidy jsou v naší dietě zastoupeny nejvíce, nelze se bez nich obejít a nelze je tedy z redukční diety vyřadit. Cukry jsou základním palivem většiny buněk v těle, některé jsou na glukoze přímo životně závislé (např. červené krvinky, nervové buňky).

více »