Endokrinologie, diabetologie

MUDr. Martina Rosická, Ph.D.

 • Po  8,00 - 16,00
 • Út  8,00 - 14,30
 • St  8,00 - 16,00
 • Čt, Pá neordinuje
 • polední pauza 12,00 - 13,00
 • 7,30 - 11,30 odběry krve

MUDr. Jan Krátký

 • Čt 16,30 - 18,30

MUDr. Ivan Raška, Ph.D.

 • Čt 16,30 - 19,00

Endokrinologie, Obezitologie

MUDr. Radka Jedličková

 • Po 8,00 - 16,00
 • Út 8,00 - 16,00
 • St 14,00 - 19,00
 • Čt 8,00 - 16,00
 • Pá 8,00 - 15,00
 • polední pauza 12,00 - 13,00

Ultrazvuk a cytologie

MUDr. Jan Jiskra, Ph.D.

 • Čt 13,00 - 15,30

Odběry

 • Po - Pá 7,30 - 11,30

Psychoterapie, psychologie

MUDr. Andrea Dutková

Mgr. Dana Rosická

 • externí spolupracovnice, objednání dle domluvy

Nutriční poradenství

Mgr. et Mgr. Jitka Laštovičková

 • St 16,00 - 19,00
 • Čt 8,00 - 11,00

Tel.: 222 532 432
Tel.:
+420 774 574 005
email: ordinace@endocare.cz

Jak se objednat? Napište nám!

Kde nás najdete?

První návštěva

Odkazy a dokumenty ke stažení

Odběrová místa

Internetové objednání

Kam jít cvičit

Aktuální témata

Příběhy klientů

Receptář

Fotogalerie

Obezitologie

Vítáme Vás na naší stránce věnované obezitologii a blahopřejeme Vám, že jste právě teď rozhodli nebo alespoň uvažujete o změně Vašeho dosavadního životního stylu.  

Trápí vás nadváha či obezita? Hubnete poprvé nebo za sebou máte celoživotní "boj" s kilogramy?  Zkusili jste snad již vše a nic nepomáhá? Nevzdávejte to a přijďte k nám. Hubnutí není snadné, ale pod správným vedením se může stát i zábavou.  K úspěchu je nutné jen vaše rozhodnutí a trocha té vůle.

Jak se u nás hubne

U nás se nehubne "do plavek", ale postupnou změnou životního stylu vás dovedeme k vytyčenému cíli. Nabízíme Vám být vašimi průvodci na trnité cestě snižování nadváhy tak, aby pro vás tato cesta nebyla utrpením, ale radostí. Základem naší terapie je pohovor s lékařem a nutričním terapeutem, jehož cílem je odhalit hlavní příčiny nadváhy či obezity, a to nejen v oblasti týkající se skladby potravin a denních pohybových aktivit, ale také v oblasti psychosociální. Na základě zjištěných faktů se pro vás snažíme najít optimální a dlouhodobě akceptovatelný způsob redukce hmotnosti. S klienty pracujeme individuálně podle aktuálních potřeb každého z vás.

Úspěchy budou přicházet pomalu, ale přijdou. Je třeba si uvědomit, že tukovou tkáň nahromaděnou často po desetiletí nelze odbourat během několika týdnů.

Spočítejte si vlastní BMI a zjistěte, jak na tom jste

BMI je považován za orientační rychlou metodu ke zjištění nadváhy či obezity. Spočítejte si vaše BMI pomocí naší kalkulačky.

BMI 18,5-25 - Máte ideální váhu. Blahopřejeme Vám!

BMI 25 - 30 - Pohybujete se již v pásmu nadváhy. Doporučujeme Vám začít uvažovat o změně dietních zvyklostí.

BMI 30 - 35 - Jste již v pásmu obezity I.stupně. Začněte na sobě pracovat! Jste ohroženi riziky, které z vysoké hmotnosti plynou počínaje bolestmi kloubů a zad, zvýšeným rizikem srdečních onemocnění, cukrovky...

BMI 35 - 40 - Obezita II. stupně již znamená poměrně závažné onemocnění. Nepodceňujte to !


Výpočet BMI

Zadejte vaši hmotnost kg
Zadejte vaši výšku cm
Vaš BMI 

Ne každý člověk, který má vyšší BMI než je norma, je skutečně otylý. Jedná se hlavně o muže s mohutně vyvinutou kostrou a svalstvem. BMI se také nedá správně hodnotit u těhotných žen a velmi starých osob. U osob s BMI mezi 25 a 30 může hrát poměrně velkou roli obvod pasu, upřesňující rozložení tělesného tuku: méně rizikoví jsou muži s pasem do 102 cm a ženy s pasem do 88 cm. Pokud je Váš BMI vyšší než 30 nebo vyšší než 28 a vyskytují se již u Vás nějaká riziková onemocnění související s nadváhou (cukrovka 2. typu, vysoký krevní tlak, vysoká hladina krevních tuků včetně cholesterolu), měli byste určitě začít řešit Vaší hmotnost co nejdříve.

Co je tématem našich schůzek

Komplexní vstupní vyšetření

 • probereme s vámi vaší zdravotní historii, výskyt obezity v rodině, vývoj vaší hmotnosti, vaše jídelní a pohybové zvyklosti, předchozí léčbu nadváhy a obezity, výskyt jo-jo efektu, psychosociální aspekty (emoce, rodina, zaměstnání...), které jsou často důležitým, ne-li hlavním faktorem zvyšující se hmotnosti
 • zhodnotíme riziko dalších chorob z pohledu interní medicíny
 • stanovíme typ a stupeň obezity, BMI, změříme obvod pasu a boků, složení těla metodou bioelektrické impedance (% tělesného tuku, nebezpečného břišního tuku (viscerálního), množství, množství tělesné vody a svalové hmoty

Rozbor jídelníčku

Na první konzultaci je nutné přinést týdenní jídelníček poctivě zapisovaný průběžně během dne včetně zápisu tekutin. Nutriční terapeut zhodnotí jeho složení co do zastoupení jednotlivých živin a kalorického obsahu, na další návštěvě s vámi probere chyby a navrhne jejich nápravu. Naším společným cílem je omezení energetického příjmu v potravě, správná skladba a časové rozložení stravy s přihlédnutím na individuální potřeby, preference a omezení daná například nemocí. 

Pohybová aktivita

Pohybová aktivita je zásadním faktorem při redukci hmotnosti.

Na první schůzce s vámi probereme vaše pohybové zvyklosti a poradíme vám, jaký pohyb a v jaké intenzitě je pro vás vhodný.  Důraz klademe především na aerobní typ zátěže.  V ordinaci je možné zapůjčení krokoměru, sporttestru, rádi se s vámi setkáme na některém z našich kurzů severské chůze s holemi.

Pro lepší přehled o vašich pohybových aktivitách vám pronajmeme účet eVito Medical společně s krokoměrem, ve kterém průběžně sdílíte se svým lékařem míru svých pohybových aktivit, můžete zde sledovat svou váhu, krevní tlak nebo si průběžně zapisujete jídelníček a sdílet ho s naším nutričním terapeutem. Tato služba je zvláště vhodná pro ty z vás, kteří nemají pevnou vůli a trvalý dohled lékařem nebo nutričním terapeutem je velkým motivujícím faktorem. Lékař sleduje vaše úspěchy a může na ně přímo pomocí zpráv a pobídek pravidelně reagovat. 

Pokud rádi soutěžíte, je pro vás ideálním pomocníkem účet eVito Active. Účet je spárovaný s krokoměrem s on line přenosem dat a umožnuje nejen sledovat vaši pohybovou aktivitu v čase, ale svůj účet můžete sdílet s námi či s ostatními pacienty, můžete se zapojit do různých soutěží, pořádaných přímo námi nebo společností eVito, se kterou spolupracujeme.

Léky

V současné době je výběr léků "na hubnutí" velmi  omezený. O jejich použití se vždy poraďte s lékařem. Mohou být dobrým pomocníkem v přpadě, že se hubnutí i přes veškerou snahu zastaví.

Akupunktura

Akupunkturu využíváme jako pomocnou metodu nejčastěji k ovlivnění nutkavého pocitu hladu či chuti na sladké. Nejčastěji se aplikují velmi jemné trvalé jehličky do bodů na uchu, které se ponechávají i několik týdnů. Lze použít i klasickou tělovou akupunkturu. Zde se volí body v místech se sklonem k hromadění tuku a mohou napomoci redukci tukové tkáně v problematických oblastech nejčastěji boků, stehen či pasu. 

Lymfodrenáže

Manuální a přístrojová lymfodrenáž je vhodnou doplňkovou metodou hubnutí. Podporuje fungování lymfatického systému a tím přispívá k lepšímu odplavování škodlivin a  redukci otoků. Lymfodrenáž by měla být vždy prováděna vyškoleným profesionálem. Ideální je kombinace manuální a přístrojové lymfodrenáže s nošením speciálních kompresních punčoch.

Psychologická podpora

Spolupracujeme s klinickým psychologem a psychoterapeutem v situacích vyžadujících profesionální intervenci. Vyšetření je indikované u všech nemocných, kteří trpí tzv. bulimickými atakami – tj. nezvladatelným přejídáním, nočním jedením, zajídáním stresu apod. 

Chirurgický zákrok

V případě obezity s vysokým rizikem výskytu metabolických komplikací nebo u obézních diabetiků, hypertoniků, nemocných s plicními chorobami atd. zajistíme v indikovaných případech bariatrický zákrok (metoda nejčastěji známá jako bandáž žaludku)

Ke každému klientovi přistupujeme přísně individuálně.  Kdykoliv mezi konzultacemi, jejichž frekvenci si určujete sami, můžete on-line nebo telefonicky kontaktovat naše lékaře a poradit se s nimi, pokud vám něco nebude jasné.

Těšíme se na Vaše úspěchy!!!

Zajímá vás cena?